таг: пиза

Диего Ел Чоло Симеоне каков што не сте го знаеле
Борецот кој од баба му научил да вика

Каде и да играл или да бил тренер, викал, пцуел, урлал, но никој никогаш не му замерувал затоа што тоа го правел како мотивирачки лидер кој способностите ги наследил од баба му од која најмногу се плашел. Ова е сторијата за најдобриот аргентински тренер. Повеќе

Тимот со најдобра одбрана и најлош напад во Европа

Не знаеме дали го играат најдосадниот фудбал бидејќи не сме ги гледале, ама сигурно се најнеефикасни во Европа бидејќи така вели нивната статистика. Од 26 меча одиграле само еден кој завршил 3+, па сега вие видете. Повеќе

Моментот кој го расплака Гатузо во 2016-та

Славниот играч на Милан се пробива како тренер во Серија Б каде лани ја внесе Пиза преку плеј-оф. После сè што доживеал во кариерата како фудбалер, не можел да поверува дека еден ден ќе му се случи и нешто вакво. Повеќе

Од крадец на велосипеди до најголем Казанова во Европа
Фудбалскиот пат на Кристијан Бобо Виери

Во својата биографија Бобо Виери раскажува како ја пцуел жена му на Морати без да знае која е, колку пари изгубил на покер со Роналдо, за интимите со најубавите манекенки во Италија и за Ферарито кое му го купил контроверзниот Хесус Хил од Атлетико Мадрид. Повеќе

Мојот стрес, Косово и Гатузо

Самир Ујкани е еден од 11-те играчи кој ќе биде запишан во историјата на својата земја кој настапил на нивниот прв фудбалски меч во историјата. На неговиот настап му претходел огромен стрес и несоница во очекување дали ќе добие дозвола да игра. Повеќе