таг: партизан белград

Кога Џејми Варди можел да дојде во Партизан, ама немале доволно пари

Што ти е животот, никогаш не знаеш каде може да те однесе. А Џејми Варди го посака среќата па не заврши на Балканскиот Полуостров, туку направи сензационална кариера и освои титула во Премиер лигата. Повеќе

Лудиот Сергеј Трифуновиќ пееше химна на Ливерпул на „Олд Трафод“

За време на мечот Манчестер Јунајтед - Партизан, познатиот српски актер Сергеј Трифуновиќ покажа дека освен за црно-белите, има симпатии и за Ливерпул, смртниот ривал на Јунајтед. Повеќе

Три трибини го славеа голот на Партизан против Црвена звезда

Веќе по којзнае кој пат во последните пар сезони, навивачите на Партизан, разединети во три различни фракции (едни на Југ, други во “кафез“ на Исток и трети во „кафез“ на Западна трибина) го бодреа својот тим на стадионот „Рајко Митиќ“ каде дербито заврши 1:1. Повеќе

Најискрена детска изјава на годината

Дуализмот Звезда - Партизан во Србија е толку распространет што некој ден ќе се изненадиме кога и птиците на гранките ќе почнат да се расправаат за овие два вечни ривали. Така и едно мило девојче во репортажа за нивното семејство на телевизија си кажа што имаше. Повеќе

Трол на месецот

Неколку дена пред гостувањето во Белград, фудбалскиот клуб Ливерпул се обратил до Партизан со барање да ги користат терените и сместувачкиот капацитет во нивниот модерен тренинг центар „Земунело“. Овие со широки раце прифатиле а кога Ливерпул дошол, на Јирген Клоп му дале дрес од Партизан со број 4 како алузија на четирите гола кој Ливерпул на „Енфилд“ ѝ ги даде на Црвена звезда - нивниот најголем ривал. Повеќе