таг: олимписки стадион

Чекај, како тоа мислиш 35.000 души на гостување во Берлин

Навивачите на Динамо Дрезден направија вистинско шоу на мечот од германскиот Покал (Куп) против Херта на „Олимпискиот стадион“ во Берлин, каде дојдоа во бројка од преку 30.000 души, што е незапаметено. Повеќе

Преварантот што се сликаше со играчите на Манчестер во Минхен

Понекогаш редарите и обезбедувањето се толку неспретни што секоја будала која ќе скрои добар план може да ги изненади и да се појави на теренот кој го гледаат милијарди луѓе. Повеќе