таг: ножички

Мајсторе, само ти и Златан сте до волку откачени

Романски фудбал ако не се истакне со некоја лудорија, нема друг кој, особено во пониските лики. Имаме велемајсторски ножички надвор од шеснаесетник во втората романска лига и тоа за конечни 2:3 на гостинскиот тим. Повеќе

Буфон за интерниот муабет со Роналдо после лудачките ножички

3 април 2018-та. Реал го треска Јуве на гости 0:3 во четвртфиналето од ЛШ, натпревар кој ќе се памети уште долго поради епската акробација на Роналдо. Џиџи Буфон признава дека бил исфрустриран, ама и свесен дека примил неверојатен еврогол. Повеќе

Школска маказа

Во првенството на Виетнам, од 4 гола на мечот Ха Нои - Кванг Нам, најубав беше првиот на гостите. Го даде Бразилецот Родриго да Силва Диаз. Повеќе

Луис Суарез ала Пеле

Не е никаков проблем што не му оди на Меси со голови, кога Барселона има ваков Суарез. После пресвртот над Интер, продолжува со евроголови и против Севиља која за 8 минути попи три парчива во прво. Одиме со акбробацијата број 1 за овој викенд. Во стилот на Пеле или Марко Ван Бастен, како сакате. Повеќе

Една топка, а двајца тајландски јунаци

На исто место, во место време, на ист начин. Каква е оваа случајност во која и двајцата ја коваат со ножички. И добро кој е сега стрелец тука? Повеќе

Пресврт на Торино против Милан со ножички на шашма

Со голот на Пјонтек, Милан имаше 0:1 на гостувањето против Торино, кој направи целосен пресврт со два гола на Белоти за 4 минути. На вториот ептен среќно му се наместија коцките. Ја промаши цела топка, па некако му се намести на ножички. Ретко виден гол. Повеќе

Ова е повеќе карате кид отколку фудбал

Тргнете ги сите ножички кои сте ги виделе на страна. Ова е поинаква акробација за која веројатно треба еластичност и предизпозиции за некоја боречка вештина. Па дури и Ибра не може да го направи ова што ќе го видите на меч од универзитетска лига во Канада. Повеќе

Вакво голчиште во Јемен немало откако им постои земјата

Додека во Европа се играат квалификации за ЕП, во Азија се борат за влез на СП 2022. Мохсен Мохамед ќе ја памети синоќешната вечер додека е жив, а богами и сите што беа на стадион. Вакво нешто не се гледа ниту во најсилните фудбалски лиги. Повеќе

Како Србите ја најавија пресметката со Португалија

Србија во сабота со почеток од 20:45 на домашен терен има пресметка против селекција со која играше во група и на претходните квалификации за ЕП 2016. Ах какви спомени имаат од тој дуел. Во Лисабон тогаш загубија 2:1, ама голот што го дадоа е „тражили сте гледајте“. Повеќе