таг: ножички

Уште еден ненормален гол со ножички, овојпат од Аргентина

По апсолутно најубавиот гол од почеток на новата сезона кој го даде Аниело Салѕано од италијанска Тернана, синоќа во Аргентина падна еднакво убав. Стрелец беше Енцо Калински кој во 83’ минута ја потврди убедливата победа на Естудијантес од 3:0 над Индепендиенте. Повеќе

Чекајте, застанете, го имаме голот на сезоната

Куп на Италија. Риети - Тернана конечни 1:3. Вториот гол за гостите, дело на господинот Аниело Салѕано е ЛУДОРИЈА. Л-У-Д-О-Р-И-Ј-А! Повеќе

Прекраснотија од акција во два потега на Вулверхемптон

Премиер лигашот го елиминираше Пјуник од Ерменија со вкупни 8:0 во Лига Европа. Синоќа направија толку јака комбинација, да не знаеш дали да се воодушевиш повеќе на голот или на асистенцијата. Убавини. Повеќе

Австрија уште во трето коло го доби голот на сезоната

Сваровски Тирол и Сент Полтен го заокружија третото коло од австриската прва лига со резултатот 1:1. Гостите израмнија преку Михаел Амбихл кој уште на старт постави високи стандарди во прогласувањето на гол на сезоната. Повеќе

Каде бе дечко со таков еврогол?

Крило, не се нафрлува така, многу назад му ја даде. Е ако де. Е како ако, па како ќе ја закова со глава? Сега ќе видиш. Повеќе

Оф мори мајко, Фил Џонс ќе правел макази

Ова нека биде првиот и последен обид за ножички на дефанзивецот на Манчетер Јунајтед. 600 атрактивни ножички се свртеа низ фудбалскава мапа последниве години и никој до сега не сме виделе да се удри во рака со топка. Грев. Повеќе

Мексиканка на денот

Голот на годината во мексиканскиот фудбал оваа сезона, не ќе треба, туку ќе мора да го изберат од женска конкуренција, бидејќи нема да се најде Мексиканец кој ќе го изведе ова ремек дело. Повеќе

Ножичките на плажа за кои зборува фудбалска Италија

Габриеле Гори е фудбалер на плажа, игра за тимот на Вијареџо и за италијанската репрезентација во фудбал на плажа. Голот кој го дал во 5. коло од Серија А меѓу Вијареџо и Катанија е сензација. Повеќе

Имате ли ваква будала во друштво?

Се собрало едно друштво да плеша фудбал на вештачка трева. Едниве грешат додавање на средина терен, се вртат позади и кај другиве го гледаат Марко ван Бастен. Повеќе