таг: ножички

Мексиканка на денот

Голот на годината во мексиканскиот фудбал оваа сезона, не ќе треба, туку ќе мора да го изберат од женска конкуренција, бидејќи нема да се најде Мексиканец кој ќе го изведе ова ремек дело. Повеќе

Ножичките на плажа за кои зборува фудбалска Италија

Габриеле Гори е фудбалер на плажа, игра за тимот на Вијареџо и за италијанската репрезентација во фудбал на плажа. Голот кој го дал во 5. коло од Серија А меѓу Вијареџо и Катанија е сензација. Повеќе

Имате ли ваква будала во друштво?

Се собрало едно друштво да плеша фудбал на вештачка трева. Едниве грешат додавање на средина терен, се вртат позади и кај другиве го гледаат Марко ван Бастен. Повеќе

Ривалдо ти ли си?

Што ножички се изнагледавме и оваа и претходната сезона. Овие се спектакуларни и тешки за изведување. Приeм на рамо и дагаууууууу. Полуде и коментатор и публика и сите што гледаат фудбал во Обединети Арапски Емирати. Коментаторот го спомна Кристијано Роналдо, а нас не потсети на еден сличен еврогол на Ривалдо. Каков ВАР, апла рамо е. Повеќе

Не ти требаше ова ама па како ќе ти фатевме сеир

Што ножички се изнагледавме низ годиниве во еден куп лиги, на еден куп начини. Многу маестрални акробации имаше, ама само една фалеше и еве ја си дојде на мегдан. Неповторливо. Повеќе

Како први така други

Сме виделе ножички, кои веќе со години се редовна појава во фудбалот, ама не сме виделе тројца да направат еден по друг. Пазете, првиот со ножички го погоди противникот во фаца, другиот направи асистенција со ножички, а третиот ја збрца со ножички. Ваков гол сега паѓа и веќе никогаш. Повеќе

Што си ти фудбалер или каратист?

Видете вака, има ножички и ножички, а овие се толку брзи и лудачки, што на прва нема да сконтате како ја изведе акробацијава. Ви го претставуваме Џејсон Џонсон од втората дивизија во САД. Стварно не е нормален. Повеќе

Мајсторот од Загреб зареди со евроголови со ножички

Пред помалку од еден месец, фудбалерот на Динамо Загреб, Бруно Петковиќ постигна прекрасен гол со ножички. Вечерва пак на ист начин ги наполни насловните страни. Динамо му гостуваше на Интер во Запрешиќ и славеше со 0:2. Повеќе

Мори што направи?

Порано вакви голови даваше само Пеле, а сега кој стигне, односно кој умее, а можат многу повеќе од тоа време. Најслатно е што ја прими на гради и сам си ја намести. Тоа се тие елементи за совршени ножички кои би требало да бидат прогласени за гол на годината во Мексико. Авторот е Габриел Фунес Мори, брат близнак на Рамиро Фунес Мори кој игра за Виљареал. Повеќе