таг: нов дрес

Најубавата промоција на дрес доаѓа од турско село

Секое лето клубовите ја претставуваат новата опрема за новата сезона. Често тоа го прават со фотосесија од фудбалерите или со некаква друга акција. Tурскиот Трабзонспор се реши за нешто сосема поинаку. Повеќе

Многу јака промоција на новиот дрес на Арсенал

Со одење на бербер, со типичен лондонски доручек, со акцент на тоа кој владее со северен Лондон итн. Во промотивното видео се сите ѕвезди на „топџиите“, од Озил и Обамејанг, до Лаказет и Алекс Ивоби. Повеќе

Манекенка со ретка појава ги промовираше новите дресови на Интер за дербито со Милан

Компанијата Nike, во чест на јубилејот 20 години соработка со Интер, на Неделата на мода во Милано го промовираше новиот дрес кој изгледа интересно. Повеќе

Дрес на шпански четвртолигаш со карма-диџеј

Пења Депортива е клуб од шпанското фудбалско подземје кој ќе игра со екстравагантна опрема во новата сезона. На нивните дресови е дизајниран Буда како диџеј а околу него толпа која танцува. Повеќе