таг: норвич

Норич знае дека клин со клин се боде

Фудбалерите на Норич го направија најголемото изненадување во Премиер лигата после 5 истрчани рунди. Со 3-2 го совладаа шампионот Манчестер Сити, а освен што му дадоа 3 гола, го издоминираа и по други параметри. Пример по она   Повеќе

Најгерманскиот тим во Англија кој гази на патот кон Премиер лига

Англискиот чемпионшип е најбогатиот, најнеизвесниот и најинтересниот тунир меѓу сите втори, а богами и меѓу многу први лиги во Европа. Сезонава таму будно се следат потезите на Бјелса, Лампард и другите познати лица. Повеќе

Сте слушнале ли за најлошто голманско деби во историјата

Фудбалот на Островот е богат со анегдоти за кои може да се раскажува со денови. Но она што го снашло австралискиот голман во Норвич е за игран филм. Со хорор призвук додуше. Повеќе

Пласман во Премиер вреди повеќе од трофеј во ЛШ

Плејоф натпреварот за влез во Премиер лигата меѓу Норич и Мидлсборо на хартија делува само како уште еден дуел во Англија, но од друга страна победникот ќе добие сума каква што не добива ниту победникот на Лигата на шампионите. Повеќе

Ти само давај голови, јас ќе кршам тавани

Навивачот на Ипсвич, Рос Морган толку се израдувал кога неговата екипа израмни во саботата против Норвич што од радост го дупнал таванот во дневната соба. Стрелецот на голот, Пол Андерсон се понуди да ја надомести штетата. Повеќе