таг: нба лига

Поради два-три збора на менаџерот на Хјустон за Хонг-Конг, Кина влезе во војна со НБА
Houston we have a problem

Додека неколку НБА франшизи периодов го освојуваа азискиот пазар и одиграа неколку пријателски средби таму, генералниот менаџер на Хјустон Рокетс напиша нешто за правата на Хонг-Конг и го навлече гневот на Кинезите. Повеќе

Фил Џексон и Стив Кер пушеле марихуана како терапија

Пред неколку дена тренерот на Голден Стејт, Стив Кер отворено зборуваше дека во играчките денови во Чикаго Булс конзумирал марихуана со цел да ги намали неподносливите болки во грбот. Трева пушел и легендарниот Фил Џексон. Повеќе