таг: мејсон гринвуд

Потегот на колото во ЛЕ е на тинејџер на Ман.Јунајтед

На 1 октомври наполни 18, ама без разлика на годините, Солскјер на Мејсон Гринвуд веќе му даде 12 шанси за настап на сите натпреварувања. УЕФА одлучи за „Skill of the Day“ да ја прогласи неговата “зидановка“ против Партизан. Повеќе

Детето кое стана најмлад стрелец на Јунајтед во еврокупови и ги спаси од срам

После малиот Фати од Барса кој од коло во коло руши некакви рекорди, сега дојде ред и на Мејсон Гринвуд, 17-годишниот бисер на Манчестер Јунајтед кој го постигна победничкиот гол против Астана на „Олд Трафорд“ во Лига Европа. Повеќе

Детето што го победи ПСЖ и сега ќе се врати во школо на часови

Мејсон Гринвуд синоќа стана најмладиот дебитант во историјата на ЛШ: Со 17 години и 156 дена влезе во игра кај Манчестер Јунајтед и го сруши рекордот на Жерар Пике (17 година и 310 дена). Повеќе