таг: марјан вајда

Малиот Михајло кој Новак го спрема да биде шампион

Реномираниот Sports Illustrated раскажува за осумгодишниот Михајло Топиќ - малиот другар и ученик на Новак Ѓоковиќ. Повеќе

Ѓоковиќ го распушти целиот стручен штаб

После 11 години, тренерот Марјан Вајда, физиотерапевтот Миљан Амановиќ и кондициониот тренер Гебхарт Фил Грич веќе нема да бидат дел од тимот на српскиот тенисер. Повеќе

На Ѓоковиќ му нуделе 100.000 фунти да испадне

Најдобриот светски тенисер изјави дека на неговиот тим пред неколку сезони му предложиле 100.000 фунти за тој да испадне во првото коло на турнир во Русија. Повеќе

Кој му е главен тренер на Новак, Вајда или Бекер?

Словачкиот тренер кој носи големи заслуги за успесите на Новак Ѓоковиќ отворено зборуваше за односот со Борис Бекер и како работите по 6 напорни месеци, конечно легнале како што треба. Повеќе