таг: леонардо дикаприо

Before the Flood - документарецот на Леонардо Дикаприо за климатските промени
Теоријата што објаснува зошто Дикаприо ќе добие Оскар

Истиот човек кој во Ванити Феир пред две години (кога победува Мекконахи) тврдеш дека Дикаприо нема да освои Оскар во скоро време доколку не се трансформира во "помалку кул" глумец, затоа што кул глумците не освојуваат Оскари, денес смета дека Дикаприо повеќе е станат Том Хенкс отколку Бред Пит. Повеќе

Зошто Дикаприо не треба да добие Оскар за "Повратникот"

Не лошо за Дикаприо, туку е лошо за глумата, а логиката на филмскиот критичар Мат Золер Сајтс е дека "глумењето не е тест на издржливост, иако тоа човек не би можел да го сфати од годинешниве номинации за Оскар за најдобар актер." Повеќе

И Дикаприо дочека поклон за Нова година
Скорсезе дуинг бизнис

Мартин Скорсезе е режисер на 15-минутиниот краток филм Аудиција, кој се случува во едно кинеско казино, а главни улоги во него имаат Бред Пит, Роберт Де Ниро и Леонардо Дикаприо. Како да ги собереш овие четворица на едно место? Со 70 милиони долари, ете како. Повеќе

The Revenant (прв трејлер)
Искрениот трејлер за Волкот од Вол Стрит

Не дека не е рецензија на Волкот од Вол Стрит, само што многу повеќе е искористување на секоја можна да шанса да се изнаруга Ди Каприо дека се уште нема да добиено еден единствен Оскар (а Шер има). Повеќе