таг: курва суд

Курва Суд Милано е во страшен елемент

Се мачеа со ликови како Калиниќ, Борини и незадоволниот Игуаин, ама затоа дојде Пјонтек, испука шест пати на четири средби, го качи Милан на посакувана четврта позиција која носи во ЛШ и расположението кај ултрасите е одма по друго. Повеќе

Прекрасна изведба на навивачите на Милан за дербито со Јувентус

Во чест на големото дерби против големиот ривал кое заврши 0:2, тифозите на Милан организирани под групата Curva Sud пред средбата со Јуве демонстрираа врвна кореографија. Повеќе

Навивачите на Милан погодија во центар, Донарума се расплака

Пред мечот од осминафиналето на Купот на Италија против Верона (3:0), тифозите на Милан му скандираа на Донарума: „Оди си ѓубре лакомо“ и извадија многу убитачна парола. Повеќе

Најголемиот момент во историјата на тифо движењето

На 11.11.2007 година, пред точно девет години еден од најомилените навивачи на Лацио, познатиот римски ди-џеј Габриеле Сандри (26) беше убиен од залутан куршум на полицаец на автопатот кај местото Бадја ал Пино близу градот Арецо. Повеќе

Оригиналност на ултрасите на Лацио

Навивачите на Рома и Лацио веќе два месеци водат борба против градските власти и полицијата кои решија со разни градежни материјали да им ги поделат трибините, наводно за поголема безбедност. Повеќе

Рома кризира, еден месец не знае за победа

По вчерашната елиминација од Купот на Италија од Фиорентина (0:2), навивачите ги повикаа играчите на Рома и побараа од нив да не паѓаат во форма кога најмалку треба. Рома има проблем со повредени и отсутни играчи. Повеќе

Писмо од Курва Суд до Силвио Берлускони

Навивачите на Милан го загубија трпението што го имаа за управата и за најголем виновник за неуспесите на тимот го сметаат Адријано Галијани. Повеќе