таг: крштевка

Православие се трпи, ама поповите тешко

Човекот службено се вика игумен Фотиј и од пред некое време не е дел од руската православна црква. Видеото не се препорачува на луѓе што во скоро време имаат закажно крштевка или планираат да закажат. П.С. секоја чест на воздржаноста на родителите. Повеќе

За 30 години во Англија нема да остане ниедно име Гари, поради пеналот на Линекер

Поранешниот легендарен фудбалер, а сега мегаѕвезда во стручните аналитички студија Гари Линекер објави интересен твит во кој има статија за непопуларноста на името Гари. Повеќе

Таткото што ја крстил ќерка му по името на Меси

Лионел Меси има милион обожаватели ширум светот, но само еден се решил да го крсти детето во негова чест. Повеќе

Давид Луиз по побожните стапки на Кака

Додека неговите соиграчи го демолираа Монпеље со 6:0, Давид Луиз минатата недела се крстеше во Евангелистичка црква, каде уште еднаш дал збор дека ја чува својата невиност додека не се ожени со девојката Сара Мадеира. Повеќе