таг: краснодар

Од 70 гола во Лига Европа, еден беше посебен

Од 3 гола кои руски Краснодар му ги кладе на Трабзонспор, вториот беше многу интересен. Го даде Мануел Фернандеш со петица. Краснодар сега има 6 бода колку што има и вториот Хетафе на 2 кола пред крајот. Повеќе

Автогол со волеј

Базел со 5:0 го демолираше руски Краснодар. Четвртиот гол на мечот беше автогол ама толку смешен што и на авторот Тони Вилена му дојде да се смее под мустаќи. Повеќе

Тренеру, што точно значи ова?

Синоќа на првиот меч од нокаут фазата во Лига Европа меѓу Краснодар и Баер Леверкузен (0:0), во 80’ минута во игра влезе гостинскиот фудбалер Луис Аларио, а тренерот од Холандија Петер Бош имаше што да му каже. Повеќе

Руските фудбалери во затвор, нема прогледување низ прсти

Двајцата повремени репрезентативци на Русија и познати фудбалери на Зенит и Краснодар добија двомесечен притвор додека трае судењето за страшните инциденти кои ги направија. Повеќе

Руски репрезентативци претепале непознати луѓе, Зенит раскинува договор со едниот

Руската јавност е фрапирана од новиот тежок инцидент кој го направиле двајца колеги од репрезентацијата на земјата која стигна до четвртфинале на Светското првенство летово. Александар Кокорин и Павел Мамаев пред бркање од своите клубови Зенит и Краснодар. Повеќе

Рома оди на Лион, Мурињо и Златан во студениот Ростов
Ждрепка за Лига Европа

По релативно неочекуваните резултати, од Лига Европа се простија Тотенхем, Шахтјор, Атлетик Билбао, Фиорентина и Зенит а паровите за осминафинале попладнево беа извлечени во Нион. Повеќе

Интер пред празна „Меаца“ се прости од Европа
Лига Европа

После неколку порази и очајната сезона, тифозите на Интер решија да не ги поддржат играчите вечерва против Спарта Прага каде Интер со триумф во финишот се прости од уште еден европски дебакл. Повеќе

Новиот стадион во Краснодар со мегаломански екран

Рускиот град Краснодар има околу 780.000 жители и ултра модерен стадион кој беше отворен на 9. октомври кога пријателски меч одиграа Русија и Костарика. Повеќе