таг: клупски автобус

Клупски автобус за сиромашни

Се собирате сабајле во 8, кој донел сок, кој вода, кој сендвичи, копачките спремни и се чека тренерот само да наполни гориво. Повеќе

Русин го нападнал автобусот на Дортмунд за берзански акции

Германската полиција синоќа уапсила Русин со германски пасош поради основано сомневање дека на 13. април го организирал бомбашкиот напад. Причина? Сакал да профитира на берзата од падот на акциите во Дортмунд а го осуетила банка. Повеќе