таг: каменување

Брунеи бара ЕУ да ги остави на раат да каменуваат гејови

Во серијата средновековни мерки што на почетокот од април властите на Брунеи ги претворија во закон е и казната за геј секс со каменување до смрт. ЕУ има проблем со ова. Брунеи има проблем со тоа што ЕУ има проблем. Повеќе

Автобусот на Бразил каменуван од гневни навивачи

Група бразилски хулигани го начекале на автопат автобусот на бразилската фудбалска репрезентација кој ги пренесувал играчите од аеродромот по слетувањето од Русија дома и го каменувале жестоко, револтирани од раната елиминација на Мундијалот. Повеќе

Писмо од Рака

Сведоштво од прва рака за тоа како е да се живее во градот кој го контролира ИСИС. На моменти тоа личи на животот во Србија бомбардирана од НАТО: земјата ти ја држат бандити ама овие што од воздух демек те ослободуваат, рокаат бомби врз тебе. Цивилна забелешка: Знаете за што бруталниот и немилосрден режим на ИСИС особено строго казнува? За пушење цигари. Ако, ако...  Повеќе