таг: херенвен

Што се случува со талентот на Реал од Норвешка

Пред извесно време многу луѓе се чуделе како татко му на Килиан Мбапе ги одбил Реал Мадрид и Зинедин Зидан. Откако норвешкиот вундеркинд Мартин Едегор беше најавен на голема врата, а заврши во просечен холандски прволигаш, талентите „прво дуваат во јогурт“. Повеќе

Во живо од кабината на асистентот на судијата

Бидејќи не гледаме каде е и што прави судијата кој му јавува на главниот арбитар во случај да треба помогне за некоја спорна ситуација на терен, еве ви го и тоа на мегдан. Одиме во живо од мечот меѓу Феенорд и Херенвен од холандското првенство. Повеќе

Школски потег на детето на Ајакс

Фудбалерот на Ајакс, Рикардо Кишна (19) во саботата против Херенвен прописно го изработи Стефано Марцо, а копјаниците на крај славеа 4:1 иако губеа во еден момент. Во моментов ПСВ е прв на табелата во Холандија и му бега 2 бода на Ајакс. Повеќе

Викенд на автоголови

Изминатото коло во најдобрите европски лиги донесе неколку ефектни автоголови кои ги одлучија натпреварите. Во Серија А, Верџини постигна евро-автогол, а во Премиер лигата Ливерпул и Саутемптон освоија бодови по заслуга на противнички играчи. Повеќе