таг: хари кејн

Колку царски потег на Покетино со измената на Кејн

Тотенхем очекувано мина како на тренинг во 1/32 финалето од ФА Купот и тоа со втор состав, а аргентинскиот стратег одржа лекција по респект и кон противникот и кон навивачите. Стварно џентлменски потег. Повеќе

Седум голчишта од ЛШ кои не се за испуштање

Ако сте гледале мултипренос од синоќешните средби во Лига на шампиони, тогаш сте се изнагледале мајстории во Мадрид, Лондон, Париз и Ајндховен. Ако не сте гледале, тогаш ова е таа задолжителна компилација за вас. Уживанции. Повеќе

Сите голови од Светското на едно место

На Светското првенство паднаа 169 погодоци на 64 натпревари или во просек по 2,64 гола по натпревар. Во Москва се одигра и најефикасното финале од 1966 година (финалето тогаш завршило 4-2 но после продолженија). Повеќе

Животот на една фотографија

Во 2005 година малиот Хари Кејн со една негова другарка и уште неколку деца се сликаат со капитенот на Англија Дејвид Бекам. 13 години подоцна, Кејн е капитен на Англија и најдобар стрелец на Светското а девојчето од сликата е негова сопруга со која има дете. Повеќе

Рекордни бројки од Мундијалот: Една селекција не прими гол, се досудија 20 пенали

48 натпревари кои ги одиграа 32 селекции на Светското ги одредија учесниците во осминафиналето. Не очекуваат уште интересни дуели и одговор на прашањето дали ќе гледаме средба меѓу Меси и Роналдо (ако Аргентина и Португалија ги поминат Франција и Уругвај). Повеќе

Англија ја потопи Панама со 6-1, хет-трик на Хари Кејн
СП 2018

Англиската фудбалска репрезентација оствари историска победа на Светските првенства а Панама го постигна својот прв гол во историјата на Мундијалите. Повеќе

Не е лесно да си Кејн во шеснаесетник

Кога треба да чуваш човек со 135 поостигнати гола за Тотенхем само во последните четири години, тогаш веројатно само боречки зафати вршат работи. Проблемот е што имаше два такви кои судијата ги игнорираше. И Гери Линекер го изговори зборот борење, а дека се чисти пенали се сложија и Фердинанд, Лампард и Ширер. Повеќе

Хари Кејн vs Буфон

Најдобриот стрелец во Европа за 2017-та во дуел со царот меѓу голманите. Абе какви 40 години какви бакрачи, му ја фаќа од 2 метри. Повеќе

100-та на Кејн се одбележа во соблекувална

По Алан Ширер, гол машината на Тотенхем Хари Кејн стана најбрзиот играч кој стигнал до 100 голови во Премиер лигата. За овој голем јубилеј Кејн за подарок од Најк доби специјални копачки со бројот 100 и одржа кус говор после мечот со Ливерпул. Повеќе