таг: григор димитров

Ни машкиот тенис не е веќе тоа што беше

Рафа и Роџер одново се прв и втор рекет на светот - тоа се случило седум пати низ историјата, но првпат од 2010 година. И двајцата се вратија на теренот после повреди и ги оставија без шанси младите противници. Повеќе

Два потези за најмногу аплаузи на Вимблдон

За потег на денот на Вимблдон е избрана мајсторијата на Григор Димитров, но ние си прогласивме два најдобри потези и го вметнавме потегот на Италијанецот Фабио Фоњини кој доби аплаузи за штосниов поен. Повеќе

Највпечатливи тениски изјави во 2015-та

Годината што изминува донесе врвен тенис, неколку изненадувања, како и несекојдневни изјави поврзани со приватниот живот на тенисерите и тенисерките. Повеќе

Федерер се посрамоти од мало дете

Роџер Федерер и Григор Димитров играа егзибиционен натпревар во Њујорк, а најинтересен момент за публиката беше кога Бугаринот му го даде рекетот на дете од публика  Швајцарецот му играше на мрежа, но беше изненаден. Повеќе