таг: голманска лудост

Се сеќавате на Коди од Кадилак?

Добро ова намерно беше или не? Некако не сме на чисто.  Повеќе

Немало и тешко дека ќе има полуд црвен картон во 12 секунда

На мечот Коњаспор - Јени Малатјаспор, 8. коло во турската Супер лига, домашниот голман Серкан Киринтили од апсолутно нејасни причини направи невиден кикс. Свесен за својата глупост, тргна сам кон соблекувалната уште пред да види црвена боја. Повеќе

Голман, ти не треба да браниш

Не знаеме кој го излажал голманчево од втората норвешка лига дека треба да брани. Чист промашај му е таа улога, кога го гледаш што може да направи во напад. Абе Жунињо го имате во тим, го запели другиот голман за статива. Повеќе

Ноер треба да брани докторска пред голманов од Египет

Сите мислевме дека Мануел Ноер е синоним за голман со муда кој сака да царува до пола терен. Ама не знаевме дека постои една ваква будалетинка од Египет.  Повеќе

Голман пајак

Имаме уште еден голман што заслужува гајба пиво од соиграчите. Тоа е чуварот на голот на Макаби Хаифа кој една шанса, односно три во една акција, вака им ја скроти на фудбалерите на Стразбур во квалификациите од ЛЕ. Повеќе

Частете го пиво голманов, ама гајба

Прво со грб, па со нога, па со раце. Најнормално е да праша човек дали е ова реално. Повеќе

Голман е ова или октопод?

Во тие тон квалификациски натпревари од Лига Европа кои се играа синоќа, се издвои една до сега невидена одбрана која мора, ама мора да ја прогласат за број на 1 годината. Ова е епска реакција со нога, мислиш рака му е и тој екстремитет. Повеќе

Гасете нетот, голман се врати на гол со мотор

Небитно што ова е некоја маалска собиранка, идејата е тотално откачена. Истрча на корнер да им помогне на колегите и потоа најде превоз за да се врати назад со време. Голманска лудост број 1 на планетава. Повеќе

Најлуд голман на колото

Голманот на Милионариос, Вуликер Фаринез на мечот против Атлетико Насионал (1-1) имаше три генијални одбрани на кои не им оддолеа ниту официјалниот твитер профил на ФИФА. Повеќе