таг: фристајл

Чекај чекај, ај од почеток

Сè е ова нормално додека жонглира, а понатаму влезе во некој сосема друг левел на уличен фристајл кој не сме знаеле и дека е можно да се изведе. Повеќе

Ако се немирни, ги носиш да гледаат фудбалски кловн

Ќе кенкаат, ќе кенкаат сè додека не ги однесеш да го видат фудбалерот во слободен стил кој прави што сака со топката. Тогаш ќе бидат мирни. Повеќе

Пенал на денот

Лео Тапиа е генијален фристајлер, уличен фудбалер кој во 2017-та стана државен првак на Аргентина во слободен стил. Погледнете го будалестиов пенал: Повеќе

Да видиш кого ПСЖ пушти на улица пред Реал Мадрид

Пред големото дерби од Лигата на шампионите вечерва меѓу Реал и ПСЖ, францускиот клуб со себе го понел и фристајл тимот S3 да прави шоу на улиците во Мадрид. Повеќе

Фристајл жонглирање од 1945-та

На видеото го гледате Хозе Мануел Морено (1916-1978) познат под прекарот „Ел Кјаро“. Се работи за првиот играч во историјата кој освоил титула во 4 различни земји (Аргентина, Мексико, Чиле и Колумбија). Многумина кој го гледале, го сметаат дури и за подобар од Пеле и Ди Стефано. Во 1999-та го сместиле на листата на топ 25 играчи на 20-ти век. Инаку познато е дека многу пиел, пушел и пропуштал тренинзи, иако на видеово не изгледа така. Човекот владеел со топката. Повеќе

По колку ли часа дневно вежбаат ваквите?

Во финалето на Red Bull Street Style World се натпреваруваа Аргентинецот Карлос Алберто Јаконо и Јапонецот Косуке Такахаши. Аргентинецот е многу подобар и заслужено победи, тоа ќе го видите и сами особено кога ќе фати да жонглира со мускулот од ногата. Победникот го прогласи Гери Невил кој беше од петмината судии. Па за ова треба да си и добар гимнастичар, освен мора беспрекорно да бараташ со топка. Повеќе

Мигрант од Албанија ги стаписа играчите на Баерн

Помошниот тренер во Баерн Минхен, Пол Клемент го забележал слободниот уметник со топка Фабијан Дуро на улиците во Минхен и го поканил да дојде на тренинг на Баварците. А таму, Робен, Левандовски, Нојер и другите се држеа за глава. Повеќе

Тој и таа со топка, 40 секунди

Познатата фристајлерка Лиса има засилување и тоа момак на нејзино ниво, ако не и појак. Кадарот им е во природа на многу фино место, а нивната задача се знае која е, да прават чудесии со топката. Повеќе

Дечки не можете со девојчево

Лиза е Французинка со потекло од Алжир, има 16 години и е светска шампионка во фристајл. Никој не може да и ја земе од машкиве. Повеќе