таг: дриблинг

10 години од голот кој го посрамоти цел Минхен

Се сеќавате ли на Единалдо Батиста познат скратено како Графит? Ќе ви текне кој е кога ќе видите што и направи на одбраната на Баерн Минхен пред една декада. Волфсбург тогаш беше првак на Германија, а Бразилецот играч на годината и стрелец број 1 со 28 гола. 5:1 ги попарија Баварците предводени од Клинсман. Повеќе

Друг пат и голот издриблај го, што го вртиш

Дриблерот на денот ни доаѓа од Обединети Арапски Емирати. Ја прими на средина и после како да ви кажеме, соло акција која мислиш ќе продолжи до паркинг. Тоа со голманот е нешто невидено. Греота е овој што не игра во некој силен европски клуб. Повеќе

Што дриблинг е сега па ова?

Кој би рекол дека во Јужна Африка ќе видиме ваков чудесен и до сега невиден потег еден на еден. Не само што успеа вака мангупски да му ја протне низ нозе, туку кутриов на крај ја проба и тревата. И после како да не се смејат коментаторите. Повеќе

Колено му исчаши

Фабињо тргна да му ја земе на Ренато Санчез, ама така добро се заеба, коленото му знае најдобро. Со кошаркарски ролинг го остави на средина игралиште трева да пасе. Повеќе

Го прати во другото село

Нема стадион, нема трибини, нема трева, туку чкарт дресови, пуста желба за фудбал и вонсериски потег со кој му го направи дриблингот над дриблинзите. Му го испи мозокот на човекот. Повеќе

Ти на мене ќе ми глумиш Нејмар

Деветкава зема да дрибла карпа човек. Иако има конституција како за кошаркар или ракометар, внимавајте добро како ќе му врати. Колку ќе беше штета ако не го уснимеа. Повеќе

За 15 годишник ова е преимпресионирачки дриблинг

Иако има 15 години Рајан Черки е дел од тимот на Лион У-19. Не знаеме дали идол му е Нејмар, ама од него појако го прави овој потег, својствен повеќе за тоа нинџите од сала како Фалкао и Рикардињо. Повеќе

Мора да објасниш како ти се лепи вака

И на Зинедин Зидан му се лепеше топката на нога, ама не во буквална смисла на зборот. Повеќе

Како да ја крстиме оваа чудесија од потег?

Роналдињо, Нејмар...Уствари не, шампионе за футсал Фалкао кажувај што е ова, како може вака и кој е ликов? Да не му ставиле нешто во пијачката? Повеќе