таг: дриблинг

За 15 годишник ова е преимпресионирачки дриблинг

Иако има 15 години Рајан Черки е дел од тимот на Лион У-19. Не знаеме дали идол му е Нејмар, ама од него појако го прави овој потег, својствен повеќе за тоа нинџите од сала како Фалкао и Рикардињо. Повеќе

Мора да објасниш како ти се лепи вака

И на Зинедин Зидан му се лепеше топката на нога, ама не во буквална смисла на зборот. Повеќе

Како да ја крстиме оваа чудесија од потег?

Роналдињо, Нејмар...Уствари не, шампионе за футсал Фалкао кажувај што е ова, како може вака и кој е ликов? Да не му ставиле нешто во пијачката? Повеќе

Како ли да го крстиме овој дриблинг?

Какви нинџи излегуваат од ова саливе да се чуди човек. Голманов после ова побарал да не го ставаат повеќе на гол. Повеќе

Генијалниот дриблинг на Меси во забавена снимка

За чудесијата на Лионел Меси во дуелот со Фелипе Луис уште се зборува. Се појави ново видео снимено од поблиску на кое уште подобро се доловува како царот го уништува дефанзивецот на Атлетико. Каков е само тој прием со глава, па градење, па магичен потег кроз нозе по што навлече тројца играчи и пак најде решение. Повеќе

Тоа е тој дриблинг на Меси против Фелипе Луис

Ако начинот на кој се загради и ја прими е мајсторски, тогаш што останува за тоа другото. Потег кој не сте го виделе до сега од Лионел Меси. Потег со кој го уништи стоперот на Атлетико Мадрид. Повеќе

Пола Ријека ја издрибла, а коментаторот збори за нешто трето

Дани Олмо е член на Шпанија У-21 и дете на Барселона кое седум години се калеше во Ла Масија. Динамо Загреб не е свесен каков бисер има во екипа, а коментаторот уште помалку. Само македонскиот репрезентативец Аријан Адеми го потапша за веројатно еден од најјаките дриблинзи во историјата на хрватскиот фудбал. Повеќе

Еден гол, три фрактури

Прво: Тоа се најбавните дефанзивци во светот на фудбалот. Второ: Сега ќе бидат уште побавни бидејќи дечково ги осакати и трето: Можеби е подобро да се пробаат во друг спорт. Повеќе

Потег што најмалку го очекуваше голманот

Се вика Нино Коутер, игра за словенечкиот тим Мура и излезе толку голем мангуп пред гол, кој не само голманот, туку никој не би очекувал ваква завршница во ситуација еден на еден. Покрај инстинкт, тука треба да имаш и голема храброст да не се сплеткаш па да те ремети кој стигне. Повеќе