таг: дриблинг

Мајмунот останува мајмун колку и да го дриблаш

Во фудбалското првенство на Мексико екипата на Леон го победи Тигрес со 1:0, а пред крајот на мечот домашниот играч Андрес Андраде за неколку секунди два пати го понижи гостинскиот бек Хорхе Торес кој немаше што друго па удри. Повеќе

Колку души може да издрибла Меси за 4 секунди?

Гледајте и броите. Прво му се пушти еден зад грб кој немаше шанси, па се протна меѓу двајца, па помина уште еден. Ако го поминеше и петтиот тоа ќе беше пола тим и чиста ситуација пред гол. Слалом на ситно против Хетафе. Повеќе

Двајца фудбалери кои вредат по 222 милиони евра

Ако мислите дека Нејмар е човекот за кој Катарците кои спијат на пари требаше да платат лудачки висока клаузула од 222 милиони евра, се лажете. Он може ли вака? Повеќе

Ти сакаш изгледа пешки да си одиш од гостување

Начека празен гол и сега ќе изиграва бесни глисти. Да ти се погоди некој намќор тренер кај кого за палење цигара се јаде прачка, а за пијанчење 10 чакмаци и суспензија, ќе ти кажеше убаво ако ти ја земеа. Повеќе

Уште малце ќе почнеше од публика да ги дрибла

Има фудбалери и фудбалери. Оние со мозок, брзина и техника налик Меси, кога ќе тргнат како локомотива нема рампа што може да ги спречи. Повеќе

Ова на ФИФА или на ПЕС го учеле?

Ако некој е цар за егзибиции во тие таканаречени езгибициски натпревари, тоа се Бразилците. Треба стварно да си одлично технички поткован за вака да ти тргне акцијата и на крај да ја завршиш фраерски. Океј, треба и противникот да олабави со чување, како што е тука. Повеќе

Лудите дриблинзи на Бензема

Го оспоруваа, го омаловажуваа, те не бил за Реал, те не бил за први 11, Мората требало пред него. Карим вчера го зема фудбалот, направи дар-мар и после неговата асистенција падна голот на Иско вреден финале. Повеќе

Да се одмориме малце од Роналдо и Меси

Океј, никој не ме гледа, коли нема, пушти музика да ви покаже батко ви како треба. Ако сум дебел не значи дека не знам како со топката. Повеќе

Најштосната измама со голман еден на еден

Шваѓанецот Јеспер Блумквист кој пред да заигра за Милан, Парма и Манчестер Јунајтед во периодот од 1996-та до 2001-ва, како играч на Гетеборг на дуелот против Хелсинборг му ја направи најдобрата финта на голманот која се нема повторено и тешко дека ќе се повтори во фудбалот. Повеќе