таг: дриблинг

Ти со Господ да не си вечерал?

Прво го помина еднаш, па потоа го уништи, па му дојде друг и веќе не е интересно да ви вршиме пренос. Ова се гледа на рипит. Повеќе

Дриблинг за кој не помага и боречки зафат

Хан Карлос Хуртадо е за нас тотален анонимус, бидејќи е од Венецуела, роден 2000-та, а игра за аргентинскиот прволигаш Гимназија. Малиот изведе нешто невидено до сега, а противникот џабе се реши на борење. Прво појма немаше каде е топката, а Хуртадо барем успеа да ја подаде на свој човек. Повеќе

Одличен дриблинг нема што

Вчера објавивме видео од еден цар кој ја испушти топката и излезе најјак фраер во маало. Сега објавуваме друг цар кој исто така ја испушти топката. Ама вториов е далеку од цар како првиот. Почна воздухот да го дрибла. Повеќе

Најјаката мад факр фора еден на еден со голман

Сме виделе сè и сешто од дриблинзи и финти пред гол. Го гледаш ова и очекуваш кроз нозе, дриблинг или можеби некој лоб, арно ама мечов меѓу ветерани во Аргентина отвора нови видици во фудбалот. Повеќе

Хатем Бен Арфа, дами и господа

Рен одигра 3-3 на гости кај Анжер, а Бен Арфа уште еднаш покажа дека е еден од најдобрите техничари во последните 100 години. Даде два гола, од кои едниот беше после лионелмесиевска акција. Повеќе

10 години од голот кој го посрамоти цел Минхен

Се сеќавате ли на Единалдо Батиста познат скратено како Графит? Ќе ви текне кој е кога ќе видите што и направи на одбраната на Баерн Минхен пред една декада. Волфсбург тогаш беше првак на Германија, а Бразилецот играч на годината и стрелец број 1 со 28 гола. 5:1 ги попарија Баварците предводени од Клинсман. Повеќе

Друг пат и голот издриблај го, што го вртиш

Дриблерот на денот ни доаѓа од Обединети Арапски Емирати. Ја прими на средина и после како да ви кажеме, соло акција која мислиш ќе продолжи до паркинг. Тоа со голманот е нешто невидено. Греота е овој што не игра во некој силен европски клуб. Повеќе

Што дриблинг е сега па ова?

Кој би рекол дека во Јужна Африка ќе видиме ваков чудесен и до сега невиден потег еден на еден. Не само што успеа вака мангупски да му ја протне низ нозе, туку кутриов на крај ја проба и тревата. И после како да не се смејат коментаторите. Повеќе

Колено му исчаши

Фабињо тргна да му ја земе на Ренато Санчез, ама така добро се заеба, коленото му знае најдобро. Со кошаркарски ролинг го остави на средина игралиште трева да пасе. Повеќе