таг: ynwa

Зошто You’ll Never Walk Alone е трагична песна а сите ја сакаат

Веќе 55 години навивачите на Ливерпул пред секој меч ја исполнуваат легендарната песна You’ll Never Walk Alone - и тоа не е просто само традиција, туку веруваат дека им носи чуда. Повеќе

YNWA на Селтик Парк

Песната "You'll never walk alone" во 60-те години стана химна на Ливерпул, а набргу беше прифатена и ја пеат навивачи во цела Британија, Германија, Холандија, па дури и Јапонија, а една од подобрите изведби ја имаа навивачите на Селтик кои на синоќешниот натпревар против Барселона ја прославија 125-годишнината на нивниот клуб. Повеќе