таг: виетнамски фудбал

Ова веќе не личи на фудбал

Винченцо Папарели е името на навивачот кој загина од испукана ракета на дербито Рома – Лацио во 1979-та. 40 години подоцна за малку ќе се случеше истата беља, ама во Виетнам. Да му е страв на човек да се доближи до стадион во таа земја откако ќе го види видеово. Повеќе

Се случува, ајде

Фудбалска лига на Виетнам. Бекамекс Бин Дуонг против Ха Нои. Домашниот фудбалер Нгујен Тан Чунг има широко отворена врата да донесе водство. Повеќе

Виетнамски начин на нафрлување

Влези во шеснаесетник ќе ти ја нафрлам на глава. Абе влези, не стој. Епа кај си на втора, те немаше? Повеќе