таг: уцена

Масовно апсење ултраси на Јувентус кои го уценувале клубот за карти

Паралелно со тоа што од година во година прави врвен тим кој конкурира за трофеј во Лига на шампиони, Јувентус се соочува и со голема побарувачка за карти од кои има голем прилив на заработка. Тој интерес го злоупотребувале неколку водачи на навивачите кои денес завршија зад решетки. Повеќе

Криминалната страна на Карим Бензема

Интимното видео со кое Бензема го уценувал Метју Валбуена не е прво дело надвор од законот на центарфорот на Реал Мадрид. Во минатото имал престапи и често полицијата му ѕвонела  на врата. Повеќе