таг: троја

Заборавете на Барса и Реал, најголема драма за прво место ќе има во Франција

Челси е шампион во Англија, Монако во Франција, Баерн во Германија, Јуве на чекор во Италија. Затоа да се префрлиме онаму каде што во последното коло ќе се кубат најмногу коси, а тоа е француската втора лига. Да сака не може да го режира ова сценарио никој. Повеќе

Рекорд во Европа

На осум кола пред крајот, уште во месец март екипата на Пари Сен Жермен убедливо ја освои титулата откако денес со нереални 0:9 ја победи Троа на гостински терен. Ибрахимовиќ даде четири гола и воедно го постигна 100-от гол за ПСЖ. Сезонава Ибра даде 27 голови, 12 асистенции на 34 години. Повеќе