таг: сутјеска никшиќ

Страшен гол на поранешен Вардарец во ЛШ

Слован Братислава одигра 1:1 против Сутјеска во првото квалификациско коло од Лига на шампионите. Гостите израмнија дури во 95-та минута и тоа на спектакуларен начин, со еврогол на Црногорецот Дамир Којашевиќ кој играше за Вардар во сезоната 2016/2017. Повеќе

Стадионот каде Вучиниќ почна со фудбал се руши од ветер

Фк Сутјеска остана без една од трибините која не е во употреба, а среќа што падна доцна навечер кога нема деца во школото кое се наоѓа зад неа. Повеќе

Аеродромци се радуваа на првата гостинска победа

После шест одиграни кола, МЗТ Скопје има половичен учинок од три порази и три победи откако вечерва со 77:68 ја победи Сутјеска во Никшиќ. Повеќе