таг: судиска одлука

Јакиот судиски штос го направи и згодна судијка од Бразил

33-годишниот аргентински фудбалер Дамијан Дијаз кој игра во еквадорскиот клуб Барселона беше последна „жртва“ на врвната фора со марамче наместо картон. А овој пат го зезна познатата судиска убавица Фернанда Коломбо. Повеќе

Кук ли е, рака ли е?

Ваква драма како англиското дерби ретко се гледа во Лига на шампиони. 7 гола, признат гол со ВАР за пласман во полуфинале и троа спорен, па поништен гол со ВАР за елиминација и тоа во 93-та минута. Гвардиола во живот не скокал волку од радост и тоа за џабе. Повеќе

Што правиме кај што нема ВАР снимка за судиите?

Опни го по нога, па ако види судијата види, ако не... Повеќе

Што е со судииве?

Ставија четврт судија кој ни самиот не знае за што служи позади голот, ставаат видео повторувања, имаат цел тим на судии горе кои набљудуваат и судиите пак прават многу грешки кои директно влијаат на резултатот. Повеќе

Прв црвен картон во Холандија по видео сугестија

Ајакс синоќа во холандскиот Куп со 5:0 го победи Вилјем Втори, но главен момент на мечот беше црвениот картон кој го доби гостинскиот играч Ануар Кали и тоа после асистенција на видео технологијата. Повеќе

Мој, мој, преку мој на тениски меч

Холандскиот тенисер Робин Хасе загуби поен на АТП Челенџерот во Простејов (Чешка), само затоа што револтиран од неоснованото урликање на противникот Гонзало Лама од Чиле реши и тој да врати со иста мера. Со сигурност најбизрано загубен поен на тениски меч. Повеќе