таг: српска полиција

Гробарите избркаа специјалци од својот Југ

Навивачите на Партизан за време на синоќешниот меч против Чукарички (2:1) во еден момент тргнаа јуришно кон припадниците на специјалната единица кои беа сместени на нивната трибина и ги избркаа без овие да пружат отпор. Повеќе

Политички педерлаци
Српски полицаец до државниот врв

"Вие господа, многу мудро решивте дека одржувањето на геј парадата е во интерес на државата а веднаш потоа, храбро објавивте дека во таа манифестациија не мислите да учествувате. А од нас, српските полицајци сега чекате ние тоа да го овозможиме и обезбедиме," вели меѓу другото во своето отворено (супер отворено!) писмо до Николиќ, Дачиќ и Вучиќ, првиот човек на српскиот полициски синдикат. Повеќе