таг: шпанска ракометна репрезентација

Одлично прво полувреме и дебакл на крај - Шпанија нè декласираше
Светско првенство

Македонија го одигра можеби најдоброто полувреме на Светското, но само што почна второто, следуваше страшен пад во кој примивме пет гола во само три минути и победникот беше јасен. Повеќе