таг: рк еурофарм

Бидна и тоа, МРТ ќе пренесува ракометна Лига на шампиони

По долги исчекувања, МТВ конечно ја израдува македонската јавност која не ги поседува регионалните спортски канали кои пренесуваа ракометна ЛШ. На отворањето на сезоната, европскиот шампион Вардар му гостува како и лани на француски Монпелје а тој меч ќе оди во директен пренос на МРТ. Повеќе

Знаете ли битолчани како ја викаат ракометната сала?

Како второпласиран во домашното првенство, Еурофарм Работник за следната сезона обезбеди учество во СЕХА лигата. Но тука има еден проблем. Им се отвори многу работа за да ја оправат салата. Повеќе

Вардар и Еурофарм ги дознаа ривалите во Лига на шампиони

На помалку од четири недели по епскиот успех на Вардар кој направи чудо и по втор пат ја освои Лигата на шампионите, попладнево во седиштето на ЕХФ во Виена се извлече ждрепката за групната фаза за новата сезона. Повеќе