таг: римокатоличка црква

Папата: „Полека малку со тоа дека Меси е Бог“

Барселона викендов со 2-0 дома го скрши отпорот на лутиот градски ривал Еспањол а творец на триумфот беше кој друг ако не најдобриот на светот според многумина, Аргентиенцот кој повторно даде два гола, од кои првиот беше магија. Повеќе

Поранешен фудбалер на Манчестер Јунатед стана свештеник

Сме слушнале за фудбалери кои по крајот на кариерата станале бизнисмени, келнери или мајстори, но досега немало случај на познат играч кој решил да стане свештеник. Повеќе