таг: рекет

Масовно апсење ултраси на Јувентус кои го уценувале клубот за карти

Паралелно со тоа што од година во година прави врвен тим кој конкурира за трофеј во Лига на шампиони, Јувентус се соочува и со голема побарувачка за карти од кои има голем прилив на заработка. Тој интерес го злоупотребувале неколку водачи на навивачите кои денес завршија зад решетки. Повеќе

Местото на УС Опен кое не го посетуваат Ѓоковиќ и Федерер

Во рамките на тенискиот центар на отвореното првенство во Њујорк има една просторија во која стотици тенисери влегуваат со празни рекети и потоа излегуваат спремни за борба на познатиот Гренд слем. Повеќе

Кој кажа дека сквош не е компетитивен спорт?

Нас не нè изненадуваат тие, туку оние кој викаат: „Сквош? Што беше тоа“? Повеќе

Дел Потро има уште два рекети

Освојувачот на Отвореното првенство на САД од 2009-та година, Аргентинецот Хуан Мартин Дел Потро има сериозни проблеми со опремата. Му останаа само уште два тениски рекети во екот на Гренд слем турнирот во Австралија. Повеќе