таг: овидиу хатеган

Трогателна сцена со судијата на мечот Германија - Холандија

Во последното коло од групата 1 во Лигата А од Лига на нации, Германија и Холандија одиграа фантастичен натпревар во кој гостите во последните секунди од мечот дадоа гол и се пласираа во плејофот од ова натпреварување. Повеќе

Судија призна дека направил кардинална грешка во бараж за Светско

Романскиот судија Овидиу Хатеган рекол дека се срами за катастрофалниот привид на мечот од баражот за пласман на Светско меѓу Северна Ирска и Швајцарија кога влијаеше на резултатот. Повеќе