таг: осман дембеле

Дембеле што им направи бе дете?

Ти мислиш се загрева на тренинг, а тој тргна и почна: еден, двајца, тројца, четворица, лоб и гол. Им влезе без пардон како ненаигран да е или поточно во стилот на се знае кој. Повеќе

Дембеле има по 20 гола со лева и 20 со десна, вика дека е левак кој подобро шутира со десна

Барса ја совлада Севиља откако после почетниот притисок домаќинот се ослободи и во рок од 20-ина минути постигна три гола. Суарез со ножички, Видал после интересна комбинација, Дембеле од лево крило со десна во подалечниот агол, а Меси од слободен го затвори мечот. Повеќе

Меси се обиде да го одбрани Дембеле пред судијата како во маало

Обично е тивок на зборови и ретко го гледаме да влегува во конфликт со судии. Но на крајот од мечот против Севиља, Меси имаше обид да го оправда Осман Дембеле за црвениот картон на начин кој нема шанси да му пројде ни во трета лига. Повеќе

Опасен пас на Де Јонг со надворешна

Каква ќе биде Барселона сезонава со староседелците Меси, Суарез, Дембеле, Кутињо и новите Гризман и Де Јонг ќе видиме уште од петок кога ја стартуваат сезоната со гостување во Билбао. Инаку играа уште една пријателска со Наполи на која повторно Елмас одигра едно полувреме. Ги растурија 4:0. Повеќе

Старо ама врвно интервју со Дембеле

Напаѓачот на Барселона сега има 22 години, а на видеово е некаде 18-19 како член на Рен. Новинаров добро му влезе со лева - десна, но штета што го испрашува само 13 секунди. Повеќе

Не се испуштаат вакви шанси во полуфинале

Возбудливото полуфинале меѓу Барселона и Ливерпул според сериозноста на шансите не требаше да заврши 3:0. Ќе си земеме за право да кажеме дека Салах и Дембеле се посрамотија во финишот. Ливерпул можеше да брка 2 гола негатива, ама и 4. Повеќе

Дембеле му нарача космодиск на Карвахал, а Винисиус на Пике

Францускиот репрезентативец синоќа 75 минути одигра добар фудбал. Имаше и асистенција за гол, а она што му го направи на Карвахал, сигурно ќе се памети. Повеќе

Меси ако не игра, Дембеле ќе ти го испие мозокот

Ако некој се посомнева дека свежината и брзината на Меси повеќе ги нема, а уствари ги има и воопшто не се избледени, сега тешко на тој што ќе си има работа со нападот на Барса кога и двајцата ќе се најдат во прв состав. Дембеле е фудбалер кој кога ќе тргне со топка одма уфрла во трета. Заклучок: Не се чува детево од што е брзо. Вчера пак даде гол, а пред четири дена му даде два на Леванте. Повеќе

Дембеле го шекна и Барди и другарите

Барселона синоќа го совлада Леванте со 3:0 и го елиминираше од Копа дел Реј. Играч на мечот беше Осман Дембеле кој беше двоен стрелец. Но баталете му ги головите, бидејќи не се ништо посебно и пазате што им направи на Барди и уште двајца. Повеќе