таг: најлошиот шут

Се гледа дека ова го вежбале на тренинг

Ви ја претставуваме најлошата уиграна шема од слободен удар, ама најлошата. Нас ни е глупо што го видовме ова, а можете да замислите како му е на тренерот. 100% отказ си дал на сред утакмица. Повеќе

Ѕаѕа па не ти е ова Европско првенство

Само што помина време од Европското летово и го подзаборавивме неговиот смешен пенал со цупкање пред да шутира, Симоне Ѕаѕа синоќа против Манчестер Јунајтед во Купот направи ново „ремек-дело“. Повеќе

Здравјето е поважно од шутот за милион долари

Неговиот обид за кош од половина терен го видоа преку 6 милиони луѓе, но никој од нив не знаел дека човеков за да преживее мора да пие по 39 апчиња дневно. Повеќе

Да не сакаше на голман да му ја вратиш?

Индискиот фудбал сезонава почнаа да го оправаат Трезеге, Деј Пјеро, Пирес и компанија, но нека се позанимаваат повеќе со Балјит Сахни од Атлетико Колката на кој му е неопходна помош. Повеќе