таг: мундијал 1986

Најдобриот документарец за Марадона после кој ретко кој може да се соземе

Режисерот на оваа документарка цели 10 години собирал видео-материјали од сите страни на светот. Правел сложувалка која на крајот даде еден преубав филм со тажен крај. Диегито може да се доживее најдобро преку овој документарец. Повеќе

Трето комшиско дерби меѓу Белгија и Франција во завршница на Светско
СП 2018

Репрезентациите на Франција и Белгија два пати се сретнале во рамки на Мундијалите и вечерва ќе се обидат да го направат последниот чекор пред големото финале. Повеќе