таг: мамаду сако

Ќе ти остине омлетот додека се поздравиш со сите

Мамаду Сако од Кристал Палас се симнува последен на појадок и додека да седне ручек ќе фати. Мора со сите да се поздрави, ама цел ритуал кој мора и тие да го знаат. Повеќе

Колку се измени ПСЖ во последните пет години?

Од шампионскиот состав кој во 2013-та ја освои титулата и ја најави хегемонијата на клубот од Париз, денес се останати само уште голманот Алфонс Ареола, Хавиер Пастор и Тиаго Силва. Повеќе

Мамаду Сако паднал на допинг тест?

УЕФА соопшти дека одбранбениот фудбалер на Ливерпул, Мамаду Сако е под истрага поради тоа што паднал на анти-допинг тестови после мечот против Манчестер во Лига Европа. Повеќе

Жонглерот што жонглира со чинии - Мамаду Сако

Францускиот дефанзивец со потекло од Сенегал ги освои симпатиите на Енфилд Роуд и се смета за легитимен наследник на Џејми Карагер и Сами Хипија. Постојат неколку силни причини зошто навивачите на Ливерпул имаат доверба во него. Повеќе

Колку е мал Париз за Сако и Матуиди

Омилениот фудбалер меѓу навивачите на Ливерпул, Мамаду Сако се вози со мотор низ Париз и случајно наидува на колегата од репрезентацијата и фудбалерот на ПСЖ Блес Матуиди. „Париз е мало место гледај кого гледам. Мојот човек, Блес, Блес, Блес". Повеќе