таг: ли јонгхонг

Не е вистина дека во Милан е катастрофа, уште полошо е

Газдата на Милан до октомври 2018-та треба да врати долг од 350 милиони евра. А се надевал дека ќе успее преку пласман на Милан во Лигата на шампионите, пат кој не само што е трнлив туку делува и непрооден. Во каква ситуација се наоѓаат „Росонерите“? Повеќе

Претставата на навивачите на Милан со „кинескиот газда“

Конечно дочекаа во клубот да влезе свеж капитал кој им дава надеж за подобро утре и враќање на старата слава. Бодот против Интер освоен во 97’ минута го прославија на феномален начин. Повеќе

Милан го купија Кинези, заврши ерата на Берлускони

По неколку месеци стани-пани, Кинезите и Силвио Берлускони го склопија договорот со кој легендарниот ’Берлуска’ заминува од институцијата која што ја направи славна и трофејна. Со него заминува и Галијани. Повеќе