таг: лерој сане

Голема почит - Сане не го славеше голот против клубот во кој порасна

Парите и славата некогаш не се пресудни во изградба на карактерот. И покрај тоа што во моментов важи за еден од најплатените фудбалери и најголеми таленти во Европа, Лерој Сане не заборавил од каде потекнува. Повеќе

Изживувањето на Сити над слабиот Бартон не е прво во историјата

Во првиот меч од полуфиналето на англискиот Лига Куп, Манчестер Сити со 9-0 го испраши немоќниот Бартон и го израмни својот историски рекорд. Повеќе

Детето кое прво не играше, а сега ја спаси шампионската трка

Го немаше во составот ниту во првото коло, ниту во второто, ниту во третото и четвртото. Заигра дури во петтото и даде убав гол против Фулам. Од тогаш до синоќа демонстрира страшна форма со многу голови и асистенции. Повеќе

На Германија и фали Сане, на Сане не му фали Германија

Едно од најголемите изненадувања пред Мундијалот, ако не и најголемо беше изоставувањето на Лерој Сане од списокот на Јоаким Лев. Млад и желен за докажување кој сигурно ќе го освежеше нападот на Светскиот првак кој киксна со Мексико, плус стандарден во составот на Манчестер Сити со кој освои титула.  Повеќе