таг: компилација

Серија компилации: Идиоти со моторна пила

Се што треба да научите за тоа како не треба да се сечат дрва со моторна пила. Повеќе

Врвна фудбалска компилација со најепските моменти 2009-2019

Почнува со Лигата на шампионие на Мурињо и Пандев, а завршува со шестата Златна топка на Меси. Тој што го составил ова во само 2 минути е цар за фудбал, бидејќи го сместил најјакото од декадата. Најмногу се базира на најважните голови и трофеи. И монтажата му е топ. Повеќе

Компилација цикрузи во полската фудбалска лига

Имаат полни стадиони, средени терени, жестоки навивачи и сосема добри клубови кои играат еврокупови секоја година. Ама доблесни се да направат и собир на најголемите киксови во првата лига. Повеќе

Не сме нешто работници, ама можеме да погледнеме

Технички штракање на тастатура е мануелна работа, практично, да не се лажеме, не е, ама па за тоа знаеме да најдеме луѓе што стварно го вадат лебот со раце и се совршено вешти во тоа. Повеќе

Компилација од 150.966 умрени во 6 сезони од Игра на тронови

Во математиката се влезени и луѓе и животни. Повеќе

Месец март прераскажан во 3 фудбалски минути

Лудоријата на Депај од пола терен, историската завршница на Барса, голчиштето на Гризман, начинот на кој се пензионираше Подолски од репрезентација и уште неколку јаки моменти се дел од оваа одлична скоцкана компилација на најдобрите фудбалски моменти изминатиот месец. Повеќе

Трамп во најава

Изборите во Америка можат да се пренесат со една добра и една лоша вест. Добрата е што Хилари изгуби, лошата е што Трамп победи. Но, ниту Трамп падна од небо, ниту пак Хилари изгуби случајно. Мало пакетче од статии, анализи, мислења и интервјуа кои ги пишувавме на сајт додека едноклеточните организми се нервираа "кај ни е Пржино". Но, тие се нервираат и кога пишуваме за Дилан, така да, небитни. Повеќе

Најинтересната компилација за 2012/2013

Најкомичниот автогол, најголемата мешаница во шеснаесетникот, парекселанс мајсторијата во футсал, мајтапењето на Ван Перси со децата, финтата на Марио Ѓуровски... Се што беше најинтерсно и објавуваме во текот на целата сезона „Гардијан" го спакувал во два дела. Уживајте. Повеќе