таг: Хари Мегваер

Јунајтед го прави најскап на свет стоперот на кого Фергусон му се јавил пред 8 години

Англискиот репрезентативец Хари Мегваер наскоро би можел да го сруши трансфер рекордот на Вирџил Ван Дајк и Матејс Де Лихт за најскап дефанзивец на сите времиња. Јунајтед спремен да плати 80 милиони фунти за него. Повеќе

Ќе речеш стопер игра, ама дрибла како Меси

Лестер синоќа со 2-1 го совлада Брајтон, а за малку можеше да биде и поубедливо ако финишот на високиот и робусен стопер Хари Мегваер беше успешен како неговиот дриблинг. Повеќе

Англиска школа за глума

Веќе е клише муабетот дека глумат само Италијаните. Го видовте ли вчера што направи дефанзивецот на Лестер, Хари Мегваер? Па треба да те бива за да знаеш да паднеш вака кога ќе те допре возхудот. Повеќе