таг: хајденхајм

Вади кабли, гаси интернет, падна најглупиот автогол на сезоната

Во 33. коло од германската втора бундеслига играа Дујзбург и Хајденхајм. На домаќините за опстанок им игра само победа и три бода. Во 58’ минута при резултат 2-2, Дастин Бумхоер ја истакна кандидатурата за наградата „Дарвин“ за најглуп автогол. На крај 3:4 и Дујзбург во трета лига. Повеќе