таг: гранит џака

Добро искористени корнери, нема што

Колку треба да си очаен за да изгубиш од БАТЕ Борисов, а се викаш Арсенал најдобар показател се овие два корнери кој од кој полош. Прво Џака лошо нафрли, а потоа Колашинац бетер. Па набаци во шеснаесетник бе, кај ја даваш таму? Очај. Повеќе

Џака ли е, Михајловиќ ли е?

Сме виделе и гледаме извонредни слободни удари скоро секој фудбалски викенд, ама онаму од каде што обично се нафрлува да ја дувнеш право во гол е вистинска реткост. Швајцарецот Гранит Џака од Арсенал ова коло се истакна со посебна мајсторија од каде ретко кој успева да ја смести во агол. Повеќе

Дали да го жалиш или да му се смееш

Кристал Палас, тим кој се бори за опстанок синоќа го посрамоти Арсенал со 3:0 и му нанесе нов срамен рекорд на Арсен Венгер. Подавањето и потоа паѓањето на Гранит Џака од ништо е огледало за синоќешниот очаен настап на Топџиите. Повеќе

Оди па фати му ја

Нотингем Форест дома прими четири парчиња од Арсенал во Лига Купот, ама од првиот не може уште да се освести. Се работи за швајцарски проектил во изведба на 23 годишниот Гранит Џака за кој Топџиите на Борусија Менхенгладбах и платија 30 милиони фунти. Повеќе

Арсенал има талент

Топџиите го платија Швајцарецот Гранит Џака преку 40 милиони евра, пари кои се обидува да ги оправда уште пред стартот на новата сезона. Ритуалот е секој новајлија на првиот ден во новиот клуб да изведе некоја точка. Повеќе