таг: гери линекер

Твит на денот за високиот триумф на Манчестер Јунајтед

Откако паузираше цела година од тренирање, Жозе Мурињо нема тренерски ангажман ниту оваа сезона, но затоа почна да работи како стручен коментатор за Скај Спортс. Деби за анализа му беше Манчестер Јунајтед - Челси, по што Гери Линекер се отвори со јак штос. Повеќе

Само да ги видите Рио, Линекер и Ходл во студио

Немаше спортско студио синоќа кое го пренесуваше и коментираше полуфиналето Ајакс - Тотенхем а да не полудуваа внатре коментаторите. Најблесави беа Рио Фердинанд, Гери Линекер и Глен Ходл. Повеќе

Фердинанд: Нема да спијат вечер фудбалерите на Ливерпул

Двете легендарни англиски фудбалски имиња синоќа урлаа на голчиштето на Меси постигнато против англиски тим. Тука не се работи за навивање за едниот или ситење против другиот, туку за воодушевување за тоа што го прави овој немилосрден човек во Барселона. Повеќе

Брутално јак трол за Меси

По денешната елиминација на Аргентина и сите тие перипетии и муабети за тоа кој уствари го водеше тимот на ова Светско, Гери Линекер се отвори на Твитер до даска. Повеќе