таг: генгам

Поштено и чесно од Генгам

На 19 јануари во меч од Лига 1, ПСЖ со неверојатни 9-0 го прегази последнопласираниот Генгам. После мечот, на твитер сметката на Генгам напишаа „Подобро еднаш да изгубиш 9-0 отколку девет пати по 1-0.“ Повеќе

Е да знаеш со татко ти на времето како игравме

Кога во 1997 година Буфон и Лилиан Турам беа главни во неверојатниот тим на Парма, овој вториот доби син кој сега игра одлично во францускиот прволигаш Генгам. Повеќе

Како синот на Лилиан Турам го елиминираше ПСЖ од Купот?

Циркус. ПСЖ после дури 44 натпревари изгуби на домашен терен и тоа во Купот, од убедливо последнопласираната екипа во француската Лига 1 - Генгам. Повеќе

Убав си Генган и не се менувај

Кога ќе се погледне табелата во Лига 1, 10 места подолу и 45 бода зад богатиот Пари Сен Жермен ќе го најдете најскромниот клуб во француската прва лига. Повеќе