таг: франк кеси

Полека бе Кеси од твоја е тој

По поразот на домашен терен од Бетис, фудбалерите на Милан извадија 1:1 на реваншот во Шпанија, меч по кој Гатузо изгледа ќе треба да мава заушки. Погледне како Кеси му влезе несмасно на Мусакио, а што е најтрагично овој лежеше ко покосен и мораше да излезе од игра. На негово место во 82-ра минута влезе Ромањоли. Повеќе

Не е вистина дека во Милан е катастрофа, уште полошо е

Газдата на Милан до октомври 2018-та треба да врати долг од 350 милиони евра. А се надевал дека ќе успее преку пласман на Милан во Лигата на шампионите, пат кој не само што е трнлив туку делува и непрооден. Во каква ситуација се наоѓаат „Росонерите“? Повеќе

Зошто клучниот играч на Милан стално го поздравува татко му

Милан има прилично лош почеток на сезоната, екипата е во пад на форма после неколку порази, но во секое лошо има и добро па така Росонерите во Франк Кеси добија големо засилување и неочекуван лидер. Повеќе