таг: евер банега

Меси никогаш прв не бара да смени дрес, синоќа имаше повод да побара

Во дербито на колото во шпанската Ла Лига, Барселона на „Камп Ноу“ со 4-0 ја размонтира Севиља и стигна до 2. место на табелата, зад вечниот ривал Реал Мадрид. Повеќе

Од играчка - плачка и најглупави повреди на фудбалерите

Последната епизода на Кристијано кој поради болки во палецот не можел да вози и викнал влечна служба за неговото Ламборгини во познатото зимско одморалиште Навасерада нè испровоцира да избунариме разни бизарности за познатите фудбалери. Повеќе

Банега бара клуб и игра сервис со нарко банди

Откако не се најде на списокот фудбалери кои играа за Аргентина на СП во Бразил, Евер Банега утеха најде на маалските терени на Лос Монос бандата од Розарио, која се занимава со сомнителни трансфери на играчи. Повеќе