таг: Џордан Пикфорд

Англиски репрезентативен голман вмешан во тепачка

На едно објавено видео на социјалните мрежи се гледа како 25-годишниот голман на Евертон и Англија се наоѓа во центарот на една тепачка пред ноќен клуб. Тој наводно се спречкал со некои гости во ноќен клуб во Сандерленд. Од управата на Евертон соопштија дека го истражуваат инцидентот. Повеќе

Како голманот на Англија се спрема за пенал

Џордан Пикфорд беше едно од најголемите изненадувања на Светското во Русија. Овој млад голман на Евертон го зацементира местото на голот на Англија и тешко дека некој брзо ќе го смени. На пријателската против САД на која Вејн Руни се прости од репрезентацијата (120 настапи), Пикфорд пиеше вода од шише на кое си напишал (или му напишале) кој од Американците каде обично шутира пенал. Повеќе

Сторија за англискиот голман кој ги избави од проклетството пенали

Пред една година никој не знаел ништо за голманот Џордан Пикфорд кој се ашкал по позајмици во нисколигашите, потоа бранеше во испаднатиот Сандерленд а денес важи за најдобар англиски голман. Повеќе

Требаше ли да го поништат клучниот одбранет пенал на Англија?

Џордан Пикфорд е херојот на синоќешното осминафинале со мајсторски одбранетиот пенал во петтата серија. Но има еден спорен момент за кој се крена прашина. Голманот на Евертон прави чекор напред пред Бака да го изведе ударот со што се стекнува со предност, а според правилата тоа не е дозволено. Значи излегува дека со ВАР е подобро, ама не е најдобро. Повеќе